„Tamo.lt“ - mokyklos žurnalas internete

Mokyklos taip pat modernėja, todėl ne viena iš jų pakeitė popierinius dienynus į kiek kitokius, esančius „debesyse“. Mano gimnazijoje taip pat yra tokia sistema, tad galiu iš arti aptarti šią sistemą. „Tamo.lt“ - elektroninis dienynas, kuris atlieka tokias pat funkcijas kaip ir įprastas „popierinis“. Sistema yra tikrai naudinga visiems: tiek valdžiai, tiek mokiniams ir jų tėvams, tiek mokytojams. Kokie „Tamo.lt“ privalumai?

  • „Tamo.lt“ pakeitė mokytojų dienynus ir mokinių pažymių knygeles (pastarųjų mūsų gimnazijoje ir taip nebuvo). Taigi, vienu šūviu buvo nušauti du zuikiai: nereikia prižiūrėti dviejų skirtingų dokumentų, kurių paskirtis yra panaši. 

  • Sistema suteikia daugiau informacijos smalsiems ir besidomintiems mokiniams ar jų tėvams. Pavyzdžiui, galima naudotis pažymių palyginimo funkcija ar pažiūrėti, koks yra tam tikro dalyko vidurkis.

  • Interneto pagalba komunikacija vyksta akimirksniu. Tėvai gali pamatyti, kokį pažymį gavo jų vaikai ar praleido pamoką, kuomet ji dar vyksta. Aišku, mokiniai tuo nelabai patenkinti, bet tai juk dėl pačių mūsų gerovės.

Tačiau naudojantis „Tamo.lt“ dažnai kyla klausimas, ar sistema nėra protingesnė nei vartotojas? Pavyzdžiui, dažnai nurodyta pamokos tema neatitinka tai, kas iš tikrųjų vyko. Mokinys gali būti netinkamai informuotas, jeigu po ligos norės pasivyti bendraklasius. Taip pat pasitaiko atvejų, kai pasitikėdamas mokytojais neužsirašydavau namų darbų. Juk turėtų būti „Tamo.lt“ svetainėje, o dažnai nebūdavo. Tačiau pastebiu, jog tai nutinka vis rečiau ir rečiau.

Minėtos problemos nėra didžiausios - ne visi mokytojai ar mokinių tėvai moka naudotis kompiuteriu. Mokytojams tai, atrodo, yra bereikalingas stresas. O kai kurie mokiniai išvengia visiškos tėvų kontrolės. Pasak auklėtojos, yra ir tokių tėvų, kurie šįmet dar nebuvo prisijungę. Popierinis variantas būdavo kiek paprastesnis, nes padedi parašą kas mėnesį ir ramu, tiesa? Taigi, žingsnis į priekį žengtas. Kas bus toliau? Kiek teks laukti, kol elektroninės knygos ar kompiuteriai išstums tradicinius sąsiuvinius?

Curt Fleenor nuotrauka

Komentarai

"...Ar sistema nėra protingesnė nei vartotojas...". Kalba eina ne apie protingumą, bet apie gebėjimą operatyviai suvesti naują informaciją. O svarbiausia, kiek ši informacija atitinka tikrovę, t.y. vedamas pamokas. Viskas priklauso nuo mokytojo IT gebėjimų ir atsakingumo. Kodėl visi kalba apie "išstumimą". Asmeniškai aš visada turėjau, turiu ir manau dar ilgai turėsiu savo popierinį dienyną. Elektroninis dienynas žinoma palengvino darbą, bet popierinis variantas niekur nepražuvo, nes jame galiu pasižymėti tai, ko vis dar neleidžia elektroninė versija. Tas pats ir su elektroninėmis knygomis.

Skaitant e. knygą, užsirašyti papildomą informaciją galima: http://www.dummies.com/how-to/content/taking-notes-and-cutting-clippings-on-your-kindle.html . Beje, popierinės knygos man šventos - nesižymiu, klijuoju nebent lapukus šalia :). Bet su Tavimi sutinku. Čia tik klausimas, kiek kūrėjai kalbasi su vartotojais ir domisi, ko jiems trūksta. Viskas juk įmanoma.

Labai geras dalykas. Operatyvu, aišku, paprasta. Dar sūnui negrįžus iš mokyklos, mes su žmona jau ruošiame jam pirtį :).

Pritariu tik zlugdo mokiniu privatuma ir skelbia duomenis internete. jei kam pavyktu nulauzti tamo lt tai ir visu mokiniu, mokitoju bei tevu duomenis turetu tas kas nulauztu.

Komentuoti

Autorius

Paulius Pečiūra Ket, 2011-11-24 20:59

Tema

Žymės