„Myliumuzika.lt“ - lietuviškas internetinis muzikos grotuvas

Rugsėjo mėnesį pristatytame projekte „Myliumuzika.lt“ galima rasti išties nemažai lietuvių atlikėjų kūrinių: nuo a.a. maestro Vytauto Kernagio iki grupės SEL ar Džordanos Butkutės. Lietuvių sukurtos muzikos galima klausytis visiškai nemokamai ir neatsisiunčiant jokių papildomų tvarkyklių – muzikos galima klausyti pačioje svetainėje.

Šia muzikos debesų paslauga naudotis išties paprasta. Apsilankius pirmą kartą, Jums leidžiama perklausyti penkis kūrinius. Vėliau reikia užsiregistruoti. Tačiau šis procesas Jūsų neišvargins, kadangi registracijai pakaks socialinio tinklo „Facebook“ arba „zebra.lt“ paskyros.

Svetainės turinio išdėstymas patogus. Čia lengvai galima rūšiuoti turinį pagal autorius, kūrinius ar albumus. Taip pat, galite pasinaudoti paieška. Vienas naudingesnių dalykų yra „top‘ai“, pagal kuriuos galite stebėti labiausiai klausomus dienos, savaitės ar mėnesio atlikėjus bei kūrinius.

Nors „Myliumuzika.lt“ dar yra visiškai naujas projektas, tačiau jis jau susilaukė labai didelio susidomėjimo. Ta proga pakalbinau projekto „Myliumuzika.lt“ vadovą Giedrių Nagielą.

Kaip kilo idėja sukurti tokį projektą? Alternatyvų nebuvimas Lietuvoje?

Iš dalies taip. Šiandien muzikos vartojimo įpročiai yra smarkiai pasikeitę. Kasetes pakeitę kompaktai jau irgi tampa atgyvena. Beveik visi vartotojai muzikos ieško internete ir ne paslaptis, kad absoliučiai didžiąja dalimi muzika gaunama iš nelegalių šaltinių.
Statistika liudija, kad užsienyje atsiradus panašioms muzikos klausymo paslaugoms, tokioms kaip „Spotify“, mažėja piratavimas – vartotojai renkasi patogesnį vartojimą. Tai rodo, kad tokios paslaugos yra kur kas efektyvesnės kovoje su piratavimu nei teisiniai metodai, bandant uždrausti nelegalius muzikos platinimo šaltinius.
Lietuvos vartotojai mėgsta lietuvišką muziką, tačiau nėra patogių būdų legaliai jos klausytis skaitmeniniu formatu.

„Myliumuzika.lt“ svetainėje patys atlikėjai raginami kreiptis dėl savo kūrinių paviešinimo svetainėje. Ar daug tokių sulaukėte? Ir ar teko patiems kreiptis į atlikėjus dėl leidimo viešinti kūrinius?

Esame pasirašę sutartį su atlikėjus atstovaujančia asociacija „AGATA“. Su kai kuriais atlikėjais turime sutartis tiesiogiai. Taigi, didelę dalį lietuviškos muzikos galime viešinti. Šiuo metu intensyviai pildome svetainę muzikos turiniu ir tai bus pastovus procesas. Kurdami projektą įsitikinome, kad Lietuvoje yra gausybė geros muzikos ir gabių atlikėjų. Todėl esame atviri visiems pasiūlymams ir kviečiame atlikėjus bendradarbiauti su mumis. Sulaukėme tikrai nemažai pačių muzikantų užklausų – tiek žinomų, tiek naujų bei alternatyvios muzikos atlikėjų. Labai malonu, kad sulaukiame teigiamų atsiliepimų, sveikinančių šią iniciatyvą.

Projekto svetainėje taip pat skelbiama, kad greitu metu bus galimybė pirkti kūrinius, albumus... Ar taip norite atnešti naudos už kūrybą atlikėjams, sumažinti piratavimą?

Būtent. Šiuo metu Lietuvos atlikėjai iš įrašų pardavimų beveik nieko neuždirba – CD pardavimai krenta. Pasak įtakingo JAV žurnalo „Billboard“, Amerikoje jau šiais metais skaitmeninės muzikos įsigijimai žada pralenkti CD pardavimus.
Šiuo projektu norime suteikti atlikėjams naują kanalą savo muzikos platinimui. Po projekto starto sulaukėme vartotojų prašymų įsigyti muzikos skaitmeniniu formatu, taip pat norinčių paremti mėgstamą atlikėją. Užsienio patirtis rodo, kad kyla pavienių dainų įsigijimo paklausa, kadangi albumus dažniau perka atlikėjo fanai, o įprasti muzikos klausytojai mieliau įsigyja patikusias dainas. Mes taipogi žadame pasiūlyti tokią galimybę.

Šiais laikais klausytojai teikia pirmenybę projektams, kurie turi mobiliąsias programėles. Ar vartotojai gali tikėtis „Myliumuzika.lt“ programėlės?

Norime, kad muzika mūsų vartotojus lydėtų visada ir bet kurioje vietoje, tad tikrai žadame nesustoti ir planuojame pasiūlyti Myliumuzika.lt mobiliąsias programėles „iPhone“ bei „Android“ išmaniųjų telefonų turėtojams.

Komentarai

Įdomu, bet per daug judančios, mirksinčios reklamos. Aišku galiu blokuot, bet tada daug tuščių skylių lieka sąsajoj.

Deja, bet taip. Man ir nelabai priimtina jų išvaizda: tiek dėl reklamų, tiek ir dėl tamsaus dizaino. Tačiau viską atperka sparčiai plečiamas turinys. :)

myliu muzika

Komentuoti

Autorius

Paulius Orinas Ket, 2011-11-03 10:22

Tema

Žymės